Rodinný dům – chráněné bydleníKostelec nad Orlicí

Úkolem bylo navrhnout bezbariérový rodinný dům pro Ústav sociální peče v Kvasinách. Objekt rodinného domu je vzhledem k stísněným parcelám odsunut od uliční fronty dále do zahrady. Naopak objekt garáže je situován do uliční fronty, tím vzniká v prostoru zahrady větší soukromí.
Rodinný dům je s ohledem na požadavek bezbariérovosti navržen jako přízemní, podlouhlého půdorysu vycházející z tvaru parcely. Střední část objektu je vyvýšená, zastřešená pultovou střechou. Boční hmoty jsou zastřešeny plochými střechami.

V objektu jsou umístěny 2 bytové jednotky se společným vstupem. Ze společného vstupu je přístupná kancelář personálu a technická místnost. Každá bytová jednotka má 3 pokoje pro klienty, obývací pokoj s kuchyňským koutem a sociální zázemí. Obytné místnosti s velkými prosklenými plochami jsou situovány na jihozápad. Zastíněny jsou dřevěnou pergolou nad obytnou terasou. Technické a sociální zázemí je situováno na severní stranu.
V garáži jsou navržena dvě parkovací stání (z toho 1 stání bezbariérové) s možností uskladnění kol nebo zahradní techniky.

Autorizace: Ing. arch. Pavel Červený
Projektová dokumentace: STU – DPS, AD
Realizace: 2018

 

Galerie projektu