Rodinný dům Černíkovice

Zadáním investora byla úprava podkroví stávajícího rodinného domu pro potřeby čtyřčlenné rodiny a vytvoření dvougeneračního rodinného domu s oddělenými vstupy do bytových jednotek.

V prostoru bývalého skladu v zadní části objektu bylo vytvořeno nové zádveří pro bytovou jednotku v podkroví. V přízemí na nové zádveří dále navazuje technická místnost. Ze zádveří se dostaneme po schodišti do prostoru obývacího pokoje s kuchyňským koutem, který má výhled přes velkou prosklenou plochu ve štítě do zahrady. Z obývacího pokoje se přes chodbu dostaneme do 3 ložnic na jedné straně a do technických prostor – koupelna, prádelna, WC, spíž - na straně druhé. Ložnice jsou bohatě prosvětleny díky průběžnému vikýři, který umožňuje použít velké prosklené plochy.

V rámci studie bylo upraveno i hmotové řešení objektu. Stávající sedlová střecha nad objektem má dvě výškové úrovně, nově je objekt zastřešen sedlovou střechou v jedné rovině. Průběžný vikýř je zkrácen a vznikají tak na obou stranách klasické trojúhelníkové štíty. Fasáda objektu je navržena omítaná světlých odstínů, naopak fasáda vikýře je kontrastně řešena dřevěným obkladem ze sibiřského modřínu.

Projektová dokumentace: STU 2023

 

Galerie projektu